Jun. 12th, 2009

danka_v_dorozi: (орнамент)
В дитинстві так називалася дія, коли ми через голову переверталися. Тоді зовсім нестрашно було, не боялися нічого зламати чи викрутити голову.
Але зараз я зовсім не полюбляю ризикованостей і непевних подій (дарма навіть, що саме по ризиках і захистила нещодавно магістерський диплом). Так, я можу зважитися на щось раптове і незаплановане, але в певних межах. Явно не того, що стосується дуже конкретного повороту життя.
І буває ж таке: живеш собі, живеш, все, здається, наближається до довгоочікуваного спокою. От іще захищу диплом, думалося, і нарешті заживу щасливо. Все сплановано наперед, все прораховано, рівно. І тут вривається якийсь вихор і бац, за одну хвилину я усвідомлюю, що все, що я вважала за твердий грунт під ногами - лише мої вигадки, плани, що не врахували можливості корекції Небесною канцелярією. Тепер так смішно з своєї впевненості в будь-чому :)
Отак раз, і ти вже геть іншим переймаєшся, все навколо набуває ну зовсім іншого змісту, часу і призначення. Переоцінка повна.
На щастя, все абсолютно радісне. І сам захист диплому, хоч як я його боялася, виявився найбільшим щастям цього тижня :) Слава Богу!
Я тільки тепер бачу якийсь один з країв моєї сліпоти стосовно того, що то є моє життя :)
danka_v_dorozi: (він і вона)
Одне з порівнянь, які вжив о.Піо (Святий італійський монах, який був обдарований стигмами) дуже вразило.
Отець порівнює чернече життя з горою Тавор (гора, на якій Ісус переобразився, виявив свою Божу подобу перед апостолами Петром, Іваном та Яковом), а сімейне... з Голгофою (горою, на якій розіп'яли Христа). Ну, так м'яко кажучи я була здивована. Чогось подвиг монашества (рідкість в наш час) завжди був для мене виявом особливих зусиль людини, у всякому разі, зважитися на нього не просто вже виходячи з того, що нормою це не вважається і що починаючи з якогось віку тобі стає "непристойно" бути самим/самою і пасувало би як всі нормальні люди створювати свою сім'ю.
о.Піо так пояснює своє порівняння: "На горі Тавор шукають Бога, знайодять Його і живуть у злуці з Ним, терплячи розп'яття у молитві та спогляданні. На Голгофі, натомість, страждають, разом з Ісусом." Думаю і в цьому уривку не обійшлося з ляпсусами перекладу, бо я докінця не бачу дуже чіткої відмінності. Там і там бути разом, там і там передбачається страждання. Не знаю, можливо в першому випадку є радість бодай з того, що ти все ж явно з Богом, а в іншому випадку тої явності немає, вона упосереджується через іншу особу - дружину чи чоловіка.
Спочатку я трохи з нерозумінням поставилася до такого твердження, а потім спробувала відстояти агрументи іншої сторони. Ну так, в самотності принаймні маєш лише свої проблеми і борешся лише зі своїми недоліками, тоді як в сім'ї все як мінімум помножується на два. Але дуже швидко згадала про сім'ї Лесі, Оксанки і Надійки, про мою чудову сім'ю. Може я викрутила слова о.Піо, але мені здається, що з Голгофою в негативному значенні і в негативному досвіді стикаються саме ті сім'ї, які нічого про Голгофу знати не хочуть. Для тих же, які її приймають, навіть страждання з Ісусом перетворюється в найбільшу радість.

Profile

danka_v_dorozi: (Default)
danka_v_dorozi

March 2014

S M T W T F S
      1
2345 678
9101112131415
1617 18 19202122
23242526272829
3031     

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Jul. 23rd, 2025 04:02 am
Powered by Dreamwidth Studios