danka_v_dorozi: (подорожі)
[personal profile] danka_v_dorozi
Протягом 3 днів з перервами на буденну фантастику я перебувала у казковій реальності двох, а часом навіть трьох чи п'ятьох маленьких дітей. Таких зовсім-зовсім маленьких: від 2 місяців до 4 років. Допоки я не вийшла з вагону поїзда Львів-Київ у прохолодне ранкове повітря столиці, не вірилося, що це буде не просто гарним побажанням, а дійсністю.
З чим порівняти перебування серед дітей?...Це начебто ставлять дзеркало переді мною, але в ньому немає мого зображення, а є тільки уривки різних миттєвостей з різних подій мого життя. У малюків немає надбудови - те, як я умовно називаю собі весь символізм, яким ми "спрощуємо" реальність, чи підіймаємо її на зрозумілий та уніфікований для всіх рівень, немає поняття ввічливості, етикету, правил заради погодження з іншими людьми. У малюків є все багатство моменту "зараз": радість від уперше почутого Канкану така сама, як радість від нього, почутого у тридцять п'яте підряд, біль від забраної іграшки - нічим не загладжуваний і не варті нічого доводи логіки та спроби "задурити" чимось іншим: іграшка є, або її немає. І коли її немає, вся радість на Землі зникла разом із нею. Кожен день не схожий на попередній, хоч, може нам дорослим все здається навпаки, але тоді це тільки наші - дорослих - проблеми.
IMG_6532-1
(фотоспогад, зроблений [livejournal.com profile] oksamytka у 2012 році про зустріч з інопланетним похресником)
Ще ніколи в житті не забуду свого стану, ніби мене у рай помістили, щоб згадати для чого я живу, - стан, коли довкола тебе сплять діти і по їхніх обличчях так очевидно, що вони інопланетяни з тих галактик, де знають і цінують спокій, любов, де нічого від тебе не треба, крім того, що ти хочеш дати, а ти віддаєш все, бо тільки так можеш жити. І ніжка, яка серед ночі випадково притулиться до тебе, виборсавшись з-під теплої ковдри, і ручка, яка так само несвідомо-сонно обмацує контури твого обличчя, щоб переконатися, що поруч є захисник, який охоронить від страхіть, які у сні можуть з'явитися, і намацавши родимку на мому підборідді, спокійно, повернеться собі знову під ковдру.
Я знаю чому все це сталося саме напередодні цих страшнющих і залякуючих подій на Грушевського. Інакше мені було б надто важко відшукати зміст, не лякатися, бо здавалося б, що любов - це щось таке не своєчасне, не для цього часу. А діти - згустки любові - цього разу вони все акуратно розклали по коробках з іграшками.
Ще дуже радію, що саме у цей період часу стільки моїх подруг і добрих знайомих народжують малят. Терапевтів :)

Date: 2014-01-21 08:56 pm (UTC)
From: [identity profile] oksamytka.livejournal.com
Даночко, це такі теплі-теплі-теплі слова. я з твого дозволу, перепощу собі в жж :)

Date: 2014-01-29 10:10 am (UTC)
From: [identity profile] danka-v-dorozi.livejournal.com
діти у вас теплі і це не просто так :)

Date: 2014-01-27 09:28 am (UTC)
From: [identity profile] 7darov.livejournal.com
написано здорово и трогает до самого сердца. спасибо!

Date: 2014-01-29 10:09 am (UTC)
From: [identity profile] danka-v-dorozi.livejournal.com
і я радію :)

Profile

danka_v_dorozi: (Default)
danka_v_dorozi

March 2014

S M T W T F S
      1
2345 678
9101112131415
1617 18 19202122
23242526272829
3031     

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 20th, 2017 12:11 am
Powered by Dreamwidth Studios