danka_v_dorozi: (Св.Франциск)
[personal profile] danka_v_dorozi
Це я про Різдво. І хоч нині лише частина християн вповні вже святкує, але неможливо, просто неможливо не відчувати цієї радості Різдва, попри те, що ще триває наш Передріздвяний піст.
Ця радість пройняла мене вчора величезною вдячністю. Від часу, коли почався Майдан, а почався він мало що раніше від самого Посту, створилася і потреба, і бажання до довгої, до постійної довгої і короткої молитви. Цей Передріздвяний піст несхожий не жоден попередній: він включив особливу Великопосну Ісусову молитву (просто для мене вона асоціюється більше з передвеликоднім постом) - особливу своєю постійністю, особливу темнотою величезного храму, в якому ми її співаємо, особливістю світла кількох лише ламп, які проте нагадують, що ніщо не є даремним.
Вчора ми співали усіма трьома хорами нашої церкви. Це теж незвичайність, бо так співаємо хіба на храмове свято, яке раз у році. І той спів, не без технічних складнощів - бо у кожного хору свій стиль співу, свій темп і свої солісти, але такий, знаєте, як ото у час, коли ми на Майдані гукаємо "Разом- сила".
Господи, Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас грішних. І вірю, що так є. Так як вміє тільки Бог - невидимо, обережно і назавжди.
Цей Майдан, ці події так швидко надали справжньості у значення слів, які говорю в молитвах, додали сили нотам, коли співаємо "Боже Великий, Єдиний - нам Україну храни". Кожне "за мир, за Богом бережений народ наш, за правління і все військо" прописується в серці, не втікає від уваги. І це так незвичайно і таке цінне.

Date: 2013-12-26 11:50 am (UTC)
From: [identity profile] xpywuk.livejournal.com
знаєш, я теж цього різдвяного посту читала чомусь великопісні молитви - чисто на внутрішній інтенції, зокрема молитву Ефрема Сиріна, вона мені була дуже актуальна, аж до того, що імпровізуючи власну молитву, я по суті відтворювала цю. так само читався псалтир. більш того, замість "Богородице Діво..." відмовлялося "Під Твою милість".

а так, як обдумувати це діло мені було ніколи - я по-перше надто хорувала для цього, а по-друге, мені психолог приписала "слухатися інтуїції", тому вийшло, як вийшло.

і цікаво чути від інших людей, що в них теж цей передріздвяний час був із елементами Великодня:)

Profile

danka_v_dorozi: (Default)
danka_v_dorozi

March 2014

S M T W T F S
      1
2345 678
9101112131415
1617 18 19202122
23242526272829
3031     

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 20th, 2017 12:16 am
Powered by Dreamwidth Studios