danka_v_dorozi: (дружба)
[personal profile] danka_v_dorozi
Коли стаєте частиною дива, яке називається абсолютно особливим і простим словом на 5 букв. І ще, коли відчуваєте, що закоханість переходить у залюбленість і більше ніколи, ніде і ні з ким іншим переживати цього не хочете, зробіть собі корисність - послухайте, почитайте Ентоні до Мелло. Найкраще в оригіналі - англійською мовою. В інтернеті є багато сатйів з записами його "проповідей" - це більше розмови з аудиторією людей - дуже прості, такі доступні для серця, що враження, що саме це ви й знали все своє життя, просто ніяк не зібралися думками, щоб сформулювати все так. Щоправда, є й шокуючі речі або такі, з якими важко погодитися, однак про які автор сам радить - ставте під сумнів, випробовуйте, бо це єдиний спосіб знайти правду, а не жити за встановленою кимсь схемою, звинувачуюють того "когось".
Отож, Е. де Мелло

  • “Perfect love casts out fear. Where there is love there are no demands, no expectations, no dependency. I do not demand that you make me happy; my happiness does not lie in you. If you were to leave me, I will not feel sorry for myself; I enjoy your company immensely, but I do not cling.”

"Справжня любов виключає страх. Там, де є любов, там немає вимог, немає очікувань, немає залежності. Я не вимагаю, щоб ти робив мене щасливим; моє щастя не полягає в тобі. Якщо ти захочеш залишити мене, я не жалітиму себе; я дуже люблю перебувати з тобою, однак я не чіпляюся за це."

  • “I have no fear of losing you, for you aren’t an object of my property, or anyone else’s. I love you as you are, without attachment, without fears, without conditions, without egoism, trying not to absorb you. I love you freely because I love your freedom, as well as mine”.

"Я не боюся втратити тебе, бо ти не є об'єктом ані моєї власності, ані будь-кого іншого. Я люблю тебе таким як ти є, без залежності, без страху, без умов, без егоїзму, не намагаючись увібрати тебе всього. Я люблю тебе вільно, бо я люблю твою свободу, так само як і мою".

  • “The one who would be constant in happiness must frequently change.”

"Той, хто хотів би бути постійно щасливим, мусить постійно змінюватися"

  • "Why is everyone here so happy except me?". "Because they have learned to see goodness and beauty everywhere," said the Master."Why don't I see goodness and beauty everywhere?" "Because you cannot see outside of you what you fail to see inside."

"Чому всі тут такі щасливі крім мене? Бо вони навчилися бачити добро і красу всюди, - сказав Мудрець. Чому ж я не бачу добра і краси усюди? - Бо ти не можеш бачити зовні того, чого не бачиш всередині"

Date: 2013-12-24 03:26 pm (UTC)
From: [identity profile] soldaja.livejournal.com
Ну да, хорошо говорить: I enjoy your company immensely, but I do not cling.
А потом как влюбишься, так сразу: Моя прелееессссть.
)))

Date: 2013-12-25 09:00 pm (UTC)
From: [identity profile] danka-v-dorozi.livejournal.com
Женю, тим і прикольний Ентоні де Мелло - він говорить про ті нереальні речі, про які казав Ісус Христос. Просто ми звиклися - все, що надто викликаюче, взяли і пояснили. А він далі ставить під питання. Зокрема, у питанні про любов (до речі, йдеться саме про любов, не про кохання. Кохання він називає - бажанням, захопленням, позбавленим глузду, добровільним захворюванням) він повертається до того, що вона не сумісна з прив'язаністю і залежністю, які за своєю природою виключають любов, бо ставлять їй обмеження.
Це важко. Не всім це потрібне. В кожного свій вибір. І цей також можливий.
Edited Date: 2013-12-25 09:01 pm (UTC)

Date: 2013-12-26 02:37 pm (UTC)
From: [identity profile] soldaja.livejournal.com
Конечно!
Я же шучу) Если кого-то любишь - отпусти его, да.

Date: 2013-12-26 06:58 pm (UTC)
From: [identity profile] oksamytka.livejournal.com
дуже все гарно. але для ідеальних людей. ти знаєш, я йшла цим шляхом - омріяної ідеальності в любові, бо я ж взагалі перфекціоністка по життю, знач і любов у мене мала бути перфектна. і цей шлях ледве не завів мене до втрати Данила. в певний момент ти просто розумієш, що да, твоя любов не така красива і правильна, як про неї пишуть мудреці, і далека від того, про що казав Ісус і апостол Павло, але вона є, і це найдорожчий Божий скарб: те, що ви двоє такі жахливо неідеальні з численними шрамами, порізами, пощербленнями, і просто маєте сміливість бути разом, долаючи не вади один одного, а тільки неприйняття цих вад в одне одному і в самих собі.

це я, Даночко, до того "Там, де є любов, там немає вимог, немає очікувань, немає залежності". все це є. і любов там є все одно. хочеш вір, а хочеш - ні.

Date: 2013-12-26 08:32 pm (UTC)
From: [identity profile] danka-v-dorozi.livejournal.com
я дякую, Оксанко, за твій коментар. Це завжди буде для мене голос ще однієї реальності. Я вдячна, що є твій досвід і можу скористатися з нього :)
Все одно ж важливо знати на що ти рівняєшся, правда? От уяви, якщо рівнятися на те, що любов (вже не кохання) -це вимоги, очікування і залежність. Кошмар і годі. На таке навіть подумки підписуватися не хочеться.
А ще одна річ: кожна любов як і людина - неповторна. Адже наша реальність - це відображення нас.
Хоч Толстой каже, що всі щасливі сім'ї однаково щасливі, на мою думку це для інших вони однаково щасливі, а кожна зокрема - неповторна :)

Date: 2013-12-27 07:47 am (UTC)
From: [identity profile] oksamytka.livejournal.com
ех. я розумію, що тобі тепер мої слова зазвучали як нудне моралізаторство, та ще й нав"язування власного досвіду. та я навіть близько не мала цього на меті. і рівняти любов на різні кошмари теж. це все я писала тільки стосовно слів де Мелло, які, підозрюю, можна застосувати тільки до любові небесної. не зважай.

Date: 2013-12-27 09:40 am (UTC)
From: [identity profile] danka-v-dorozi.livejournal.com
Еге-геееей, кумасю! Stop it now! Я тебе люблю, і цією любов'ю слухаю тебе, читаю тебе, дивлюся на тебе і навіть якби колись в нас і сталися якісь нестиковки - через неї би виправдовувала тебе і старалася все одно не втратити віру в себе :)))) Твої слова для мене точно те, що я написала - слова іншої реальності, абсолютно унікальної. Моралізаторство - це повчання без любові. А я ж то знаю як ти ставишся до мене. Чудово ставишся! Е.де Мелло дуже разючий, як і Ісус Христос. Вони обоє не були одруженими, були чоловіками, може нам - жінкам ще важче їх розуміти. Я раджу слухати його, бо це як запалення орієнтирів, щоб не загубитися або в тому, що все сіре і нудне, або рожеве і вічнопрекрасне :) Пречудового тобі дня!!!

Profile

danka_v_dorozi: (Default)
danka_v_dorozi

March 2014

S M T W T F S
      1
2345 678
9101112131415
1617 18 19202122
23242526272829
3031     

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 20th, 2017 12:11 am
Powered by Dreamwidth Studios